Festiwal Art of Breaking – PROJEKT WSTRZYMANY

Art of Breaking to jedyne tego typu wydarzenie w regionie łódzkim i jedno z największych w Polsce. Festiwal cieszy się uznaniem w opinii najlepszych tancerzy z całego świata, prekursorów breakingu oraz kultury hip-hop, każda kolejna edycja przyciąga coraz większą ilość tancerzy z całego świata.

W dotychczasowych 6 edycjach wzięło udział 1690 tancerzy w przedziale wiekowym (5 – 44) oraz ponad 2000 widzów, którzy uczestniczyli w: warsztatach oraz pokazach tanecznych, panelach dyskusyjnych, pokazach filmowych, zawodach.

To co nas cieszy najbardziej to fakt, iż dla uczestników Art of Breaking to coś więcej niż zwykły event czy kolejne zawody, w ich wypowiedziach często słyszymy, iż Art of Breaking to miejsce spotkań, wymiany doświadczeń którym towarzyszy niesamowita atmosfera!

O projekcie Krzysztof “Fabian” Zięba z pomysłodawca Festiwalu Art of Breaking:

“Breaking zmienił moje życie… pozwolił lepiej poznać siebie, dzięki temu, że tańczyłem miałem możliwość podróżować, poznawać wspaniałe miejsca, inne kultury, niesamowitych ludzi… chciałem się tym podzielić, widziałem wokół siebie wiele takich historii jak moja…. Pomyślałem, że skoro na mnie i moich znajomych breaking wywarł tak niesamowity wpływ, muszę sprawić by było to ogólnodostępne. Pracując z dziećmi młodzieżą wiedziałem w jakiej są sytuacji, wiedziałem, że nie są w stanie podróżować jeździć na zawody, zdecydowałem, że w takim razie ja zorganizuje im w ich mieście festiwal, który da im inspiracje, a ich bliskim i rodzinom możliwość poznania Breaking oraz spojrzenia na kulturę Hip hopu z nowej perspektywy. “

 

Co robimy?

  • Przekazujemy idee kultury Hip Hopu  jako szanse wypowiedzi twórczej młodzieży.
  • Kształtujemy charakter młodych ludzi poprzez rozwój ich pasji.
  • Wykorzystujemy elementy Hip Hopu jako drogę do kreatywności.
  • Zmieniamy nastawienie społeczeństwa do młodzieży utożsamiającej się z kulturą Hip Hopu.
  • Kreujemy wizerunek Łodzi jako miasta wspierającego kulturę alternatywną.